WITAJ W NAJPIĘKNIEJSZEJ CZĘŚCI MAZUR

Atrakcje w Mikołajkach

Spędź swój urlop aktywnie i poznaj wszystkie atrakcje jakie oferują nasze piękne Mikołajki oraz ich najbliższe okolice.

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
znajduje się w Puszczy Piskiej. Można tu obcować z gatunkami zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy. Wielka frajda dla dzieci. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny
Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży
jako jedyny prezentuje miniatury najpiękniejszych zabytków obu regionów i nie tylko. Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci takich jak park zabaw, grodzisko rycerskie, strzelnica rycerska, skansen ludowy, park militariów, poligon militarny i wiele innych. (Mikołajki – Gierłoż 50km)
Aqua Park Tropikalna w Mikołajkach
całoroczny kompleks basenowy- basen sportowy, dla dzieci, rwąca rzeka, liczne zjeżdżalnie, grota solna. Odległość ok. 1,5 km od hotelu.
Lodowisko – całoroczne
w Mikołajkach przy ulicy Mrągowskiej 34 znajduje się całoroczne lodowisko o powierzchni 700m2. Odległość od hotelu to ok. 1,5 km od hotelu.
Rejs statkiem
z portu w Mikołajkach wypływają statki pasażerskie. Ciekawym kierunkiem jest największe jezioro w Polsce: jezioro Śniardwy. Polecamy również rejs przepięknym żaglowcem Chopin, który w trakcie kursu na jezioro Śniardwy serwuje gościom „pływające obiady”.
Sprzęt wodny
w porcie w Mikołajkach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych takich jak rowery wodne, kajaki, skutery, jachty, motorówki.
Spływy kajakowe rzeką Krutyń
Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Malownicze krajobrazy także bogata fauna i flora zapewnią Państwu wspaniałe wrażenia. Polecamy odcinek od Ukty do Nowego Mostu- czas spływu ok. 2,5 godziny. (Odległość od Mikołajek 14,5 km)
Wilczy Szaniec
w samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. (Odległość od Mikołajek 48 km)
Święta Lipka
to wieś, w której znajduje się zabytkowy Kościół niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. (Odległość od Mikołajek to 45km)
Wierzba i okolice
to wieś do której prowadzi ciekawa trasa, polecana jako trasa rowerowa. Jej szlak wiedzie przez piękny las a następnie promem przez jezioro Bełdany. (7 km)
Popielno
znajduje się tu hodowla dziko żyjących Koników Polskich. W zabytkowym spichlerzu znajduje się muzeum przyrody. Można tu dotrzeć promem w sezonie letnim. Trasa przez las ok. 7,5 km.
Grunwald - Pole bitwy
w południowej części Gminy Grunwald znajdują się Pola Grunwaldzkie z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej i Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego. (Odległość 133 km)
Rezerwat na Jeziorze Łuknajno
już od 24.07.1937 r.; uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. Rezerwat ten o pow. 709,97 ha położony jest 5 km na wschód od Mikołajek. Łuknajno jest największym skupiskiem łabędzia niemego
Galindia
kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. O niezwykłe miejsce z klimatem. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn. (Odległość 13 km)
Puszcza Piska
drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie. Powierzchnia całej puszczy wynosi ok. 100 tys. ha. W skład obszaru Puszczy Piskiej wchodzi wiele jezior które pełnią także rolę rezerwatów. Należą do nich m.in. Bełdany, Jezioro Nidzkie, Jegocin. Rezerwat przyrody Jezioro Warnołty i Jezioro Mokre a także największe z nich jezioro Śniardwy oraz część Jeziora Mikołajskiego. Przez obszar przepływają dwie główne rzeki: rzeka Krutynia, która jest jednocześnie przepięknym szlakiem na wyprawy kajakowe, oraz rzeka Pisa a także wiele mniejszych tworzących niepowtarzalny klimat Mazur – Krainy Tysiąca Jezior i Rzek.
Leśniczówka Pranie
przed wojną Seehorst, powstała około 1880r i była leśnictwem wsi Krzyże. Polska nazwa „Pranie” wzięła się od łąki nad którą leży leśniczówka , a która jak mówili Mazurzy „prała” czyli osnuwała się mgłą , dymiła . Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W leśniczówce w lipcu i sierpniu odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. (Odległość 30 km)
Twierdza Boyen w Giżycku
Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. W roku 1846 postano-wiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, generała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ:

NASZYM GOŚCIOM OFERUJEMY:

APARTAMENT NR.1

APARTAMENT NR.2

APARTAMENT NR.3

APARTAMENT NR.4

DOMEK

MASZ DODATKOWE PYTANIA? ZADZWOŃ LUB NAPISZ - Z CHĘCIĄ UDZIELIMY DODATKOWEJ ODPOWIEDZI

Agata Zakrzewska

796999550

Łukasz Zakrzewski

501670639

mikolajki.apartamenty@yahoo.pl


LOKALIZACJA

Tadeusza Kościuszki 9
11-730 Mikołajki

PLN

mBank: 09 1140 2004 0000 3302 7559 2380

10-768 Olsztyn,
ul. Minakowskiego 10/48
Agata Zakrzewska

EUR

mBank: PL80 1140 2004 0000 3912 0385 2290
SWIFT -BREXPLPWMBK

10-768 Olsztyn,
ul. Minakowskiego 10/48
Agata Zakrzewska